Orientační systém nové výrobní haly ABB v Mošnově

Neztraťte se mezi roboty!

Jsem velmi hrdý na to, že jsme jako reklamní agentura Studio REMA93 měli možnost spolupracovat s prestižní technologickou společností ABB na jejich nedávno dokončené výrobní hale pro robotickou divizi. Bylo to skutečně náročné, ale vzrušující období, které nám umožnilo představit naše designové schopnosti prostřednictvím vytvoření orientačního systému, který zahrnoval jak interiér, tak exteriér budovy.

orientační-system—sklo_optimized

Naše úkoly byly jasně stanoveny: museli jsme navrhnout a realizovat komplexní orientační systém, který by návštěvníkům haly umožnil snadnou navigaci a lokalizaci různých sekcí a místností. Ale to nebylo vše. Vzhledem k tomu, že ABB má svůj striktně stanovený grafický manuál, museli jsme kombinovat jejich přesné požadavky s naším neotřelým grafickým pojetím, které tento manuál dodržovalo.

Prvním krokem bylo navrhnout a umístit orientační rozcestníky po celém objektu. Bylo důležité vytvořit systém, který by byl pro návštěvníky snadno čitelný a intuitivní. Náš tým se chopil výzvy a vytvořila jednoduché, avšak elegantní rozcestníky, které směrovaly návštěvníky správným směrem a usnadňovaly jim orientaci v prostoru.

Testemonial – Grafik

Orientační systém pro novou výrobní halu ABB v Mošnově byl opravdovou výzvou! Prvotní zorientování se ve velkém množství místností, uliček a pravidel grafického manuálu bylo velice náročné. Bylo nutné si udržet maximální pozornost a pořádek, aby každá šipka a piktogram byli na správném místě. Jsem vděčný za maximální důvěru klienta a možnost podílet se na vzniku nové výrobní haly!

Zdeněk Horáček
Grafický designér, Studio REMA93

Piktogramový ráj

Dalším důležitým prvkem byly piktogramy, které jsme navrhli a umístili jak v interiéru, tak v exteriéru haly. Tyto piktogramy byly klíčové pro rychlé vnímání informací a pomáhaly návštěvníkům identifikovat různé prostory, zařízení a směry pohybu. Bylo zde však nutné najít tu správnou rovnováhu mezi přesným dodržováním grafického manuálu ABB a přidáním našeho vlastního kreativního doteku.

ABB – výrobní hala Mošnov
ABB – výrobní hala Mošnov
ABB – výrobní hala Mošnov
ABB – výrobní hala Mošnov
ABB – výrobní hala Mošnov

Pro zvýraznění vizuálního prostředí jsme navrhli grafické prvky na zdech, které byly jak informativní, tak i esteticky příjemné. Tyto prvky nejenom odrážely identitu a hodnoty ABB, ale také přispívaly k vytvoření atraktivní atmosféry v hale.

Vytvořili jsme také mapu interiéru, která sloužila jako rychlý referenční nástroj pro návštěvníky. Tato mapa zobrazovala umístění důležitých oblastí, jako jsou konferenční místnosti, sociální zařízení, kantýna a další.

Bezpečnost byla samozřejmě na prvním místě. Proto jsme navrhli design požárních pokynů a map, které byly umístěny na strategických místech v hale.

Interiérem to nekončilo! Bylo potřeba zajistit přehlednou orientaci i v exteriéru haly. Navrhli jsme proto další orientační prvky jako např. pylóny, vlajky, parkovací cedule a další. Tyto prvky nejenom zvýrazňovaly prostor kolem výrobní haly, ale také poskytovaly důležité informace pro návštěvníky a zaměstnance.

Celkově jsme dokázali vytvořit komplexní a účinný orientační systém, který vytváří příjemné a funkční prostředí výrobní haly ABB. Jsme opravdu pyšní na to, že jsme mohli být součástí tohoto významného projektu a představit naše schopnosti ve spojení s dlouhodobým klientem ABB.

Spolupráce na nové výrobní hale v Mošnově představovala vzácnou příležitost a my jsme připraveni přijmout další výzvy a pomoci našemu klientovi!